„Az avarok visszavonultak Bugátba és a hun törzsekkel ellentétbe kerültek. A kinajok nyomására mind a keleti, mind a nyugati avarok kimozdultak. Elhagyták a Hangun folyó és Ordosz vidékét. Mivel a keleti avarok a zsuánok közelében éltek, a kinaj törzsek az avarokat is zsuánoknak nevezték el, mivel a keleti avarok között a zsuán törzsbéliek többségben voltak.”
„Ezen keleti zsuán-avarok a nyugatiakat is 500 körül magukkal ragadták és Bugáttól Káspivár Birodalmáig telepedtek le. Itt érte őket az altáji törökök támadása, ami az ugorok alapította Kazár-Birodalomba üldözte őket. 550 táján azonban kivonultak a kazárok fővárosából, Bakátból és nyugatra vonulva léptek érintkezésbe Bizánccal. 558-ban szövetségre léptek velük a Bolgár-Ogur Birodalom ellen és azokat is magukkal ragadva, a Ten- és Tenisur vonalán átlépve nyugatra vonultak. Itt az 562-563-as években megtámadták a frankokat, így a frankok Bizánchoz fordultak segítségért.”
„Baján fővezér hátrahagyva 4 törzsét, 5 törzzsel bevonult a Jász-síkságra 567-582 között és teljesen magához ragadta a hatalmat Atilla volt birodalmában.”
„az avar vezetőség a lébényi régi és az új tépei egyigaz Isten hiten volt és hittek vallásuk Égi-eredetében. Viszont több törzsnek megengedték, hogy mindenki higgyen a saját Istenében, de ismerjék el az egyigaz Isten Égi Birodalmának létezését.” !!!
„Amíg a nyugati Égi-Birodalommal a lébényi előőrs alávetette magát a tépei Égi Birodalom rendelkezésének, addig a keleti Égi-Birodalom szigorúan kitartott a mordvinok szellemében felépített Polen-tavi Égi-Birodalom mellett, amely Gabona-Istennek, Földanyánk éltető erejének tulajdonított minden szellemi hatalmat. Ezért az uruki-mani egyisten hívők egy-egy tábora nyugat felé ment és megerősítette az Avar Birodalmat. Bár így a lébényi felfogás erősödött, de a lébényiek soha nem voltak ellentétben a tépei felfogással.” !!!
„Baján a perzsa szövetség biztatására vonult be Pannonföldre és hatalmát Sirmiumon keresztül dél felé kiterjesztette. Hamarosan közös határa lett az avarok Égi Birodalmának a görögökkel.”
képaláírás: „a
Nyék Törzs maradt meg az Avar Birodalom hátrahagyott bástyájaként. A kazárok ebben az időben teljes erejükkel a kereskedelemre vetették magukat. Adókból, vámokból és révpénzekből óriási vagyonra tettek szert. Fővárosukat Alkazárba helyezték át. Bakátot a türkök és a besenyők veszélyeztették. A Magyar Törzsszövetség ingadozása miatt Sarkel néven a görögökkel közösen felépítik Al-Bélát.”
„Az avarok feladták Boroszló, Igló és Albánság területét, ezek helyén jött létre Morvaország, Szlovénia, Horvátország és Szerbia, Új-Bulgária. Nagy Károly frank birodalma a szláv kereszténység közömbösítésével, Róma és Bizánc jóváhagyásával keleti irányba kezdett terjeszkedni.”
„765-ben a frankok megindították a karatán háborút. 776-ban elfoglalták a közös avar-longobárd birtokot, Isztriát és újra Karatánföld felé indultak. IV Csaba Tard kagán és az ifjú Bős Tudun követei 762-ben megjelentek a Szászföldön, a Lippspringben tartott birodalmi gyűlésen, ahol elismerték Isztria bekebelezését, de kifogásolták, hogy lázítják az Elbán túli szlávokat. A frankok elismerték a 680-as Encs folyó menti határvonalat, de kérték az avar-longobárdok Avarfába történő befogadását. A pápaság titokban arra kérte Nagy Károlyt, hogy Bős-Tudun országát tegye hűbéresévé, és ily módon pápai adófizetővé.”
„
Edemen-terv ” – Pannonhalma, Győr, Veszprém és Kanizsa vonalában minden terményt felperzseltek, így Nagy-Károly csúfos vereséggel fordult vissza
„Ugyanekkor történt meg a kasszuk kiirtása, melyet a római pápa szövetségesei, az arabok 792-ben a damaszkuszi emberirtással fejeztek be.” … „Edemen népe felkészülten várta a damaszkuszi menekülteket, fegyverkeztek.”