Tolma, ill. Dolma; egy helyen Toma valószínűleg → Tolma
„
Ispotály és Dunaordosz meleg vizei a gyermekeket felüdítették”
„Amikor II. Ottó 972 húsvétján feleségül vette a görög császárság legszebb hercegnőjét, a két keresztény nagyhatalom szövetségre lépett. Ez arra késztette Budavár Beavatott Központját, hogy a megegyezés útjára lépjen.”
„Tolma a Judit nevet kapta a keresztségben”
„Mihály a Budavári Beavatott Központ kívánságára Lengyelországba lovagolt, ahol Gnézában megismerkedett Ziemonysl herceggel és annak leányát, a délceg Adelajdát feleségül vette. Ezen fiatalasszonyt aztán Brunóék Adelhaidra keresztelték át német szokás szerint. Mihály nevét, akit a lengyelek Vazulnak kereszteltek, 986-ban Budán Brúnó Sebestyénre változtatta. Az öccsét Lászlónak keresztelték, akiből a későbbi Szár László lett 988-ban Budaváron, aki Premizlava hercegnőt vette feleségül.”
„Bátor-Boleszláv, vagy ahogy a besenyők mondták, vitéz Boleszláv” !!!
-
A három új Östen, az Atya, Fiú és Szentlélek, velük még Mária, hozzájuk vé.ve a szentek minden papja éhségét, az erőben gyengülő nép nem tud tovább elviselni. A minden magyarit egybefogó Öreg Östen szeretetét ne cseréljük fel a gyűlölködés, az egymással szembenállás gonosz istenére.”
„A Gelyza nagyfejedelem leányától leadott egyetlen szavazatkülönbség, a keresztény-pártiak győzelme előre vetíti az öldöklés árnyékát” !!! „Ekkor még Piroska sem tudhatta, hogy ő a férjével el fog esni a ménfői csatában.” !!!
„Veszprém. Farkashegy. Koppány magyari serege összecsap az István küldte német lovagok, s a velük tartó magyariak seregével.”
„Veszprém kigyullad, Vecelinék felgyújtják. Hamvába roskad, elpusztul csaknem minden ősi, történelmi rovásérték. Elhamvad az ősi múlt majd minden rovásban maradt emléke Veszprém kegyhelyen, a sámánok szerinti időszámításunk után 1726 éven át rejtverejtett ősi, történelmet őriző rovás. Csak az a kevés vésett rovás maradt épségben, amit Vászoly és vele az életben maradt sámánok időben elmenekítettek.”
Koppány: „István te, akkor gyesznó ölé magod! … „István fiát disznó ölje!”
„Koppány vezér halálhíre a Lajta-Kapu tájától a távoli Magyarkáig eljutott. Kilenc tömény, kilencvenezer besenyő lovas felesküdött, mivel Koppány a besenyő Kapgán fejedelem leányától, Ibolyától született: Koppány átkát soha nem feledik, Vajk valamikori, eljövendő fiát megölik. Ezen eskü Budavár Beavatott Központjába is eljutott. Sarolt és a beteg-gondozó rimalányok serege sírt, az Öreg Östennek áldozott.”
„Gyász borítja a magyariak földjét. Gyász borítja István palotáját is, mivel István fejedelem ősi hiten lévő, nehéz életű leánytestvére megölte magát, ezzel remélve István feloldozását a Koppány elleni bűne alól. Kurszán várában Tolma-Judit ifjúsági aranyasszony fehér lovat áldozott.”
„Csoltó rovósámán a 998. évben összegyűjtötte Koppány feldarabolt testét, majd a besenyők egyik határvédő őrsége táján eltemettette.”
„a nyugatiak fel akarják számolni Budavár Beavatott Központját, ezért mindent el kell onnan menekíteni”
„a temetésen az ifjú Szár László is részt vett, aki nem régen vesztette el feleségét és bújában többet ivott. István király beszéde után legerősebben éltette a királyt és ősi szokás szerint megkérdezte:
- Fenséges Urunk és Királyunk mondd meg nékünk, az őseink tiszteletére meddig akarsz még uralkodni?
István király meglepődött és a halotti tor mámorában így szólt.
- Ha befejeztem küldetésem nagy munkáját! Az csak a kazároknál volt szokásban, hogy a kiöregedett uralkodót megfojtották.” !!!
„Székelyfóldön már két Zoltán vára állott”
„Az esztergomi püspökség azonban csak névleges volt, mert Vasváron működött, amelynek Bene-Benedek után Csák lett az uruki püspöke”
„Már 1015-ben 500 lovassal elindították az első aranylemez-gyűjteményt Csaba nádorral Abavárra, hogy a feldebrői altemplomban azokat elrejtsék. Amíg a rakomány a váci püspökség területén haladt, nem volt semmi baj. Amint azonban az egri püspökség területére értek, Csánynál erős lovassági harc fejlődött ki.
Ekkor Benedek püspök és Csaba nádor a tarnazsadányi és csányi tárkányképzősök segítségével az egri püspök lovasait elzavarta. Csaba nádor István királynál intézkedett a püspöki lovasok önkénye ellen”
„Abavár altemplomát és felső templomát Abavárral együtt Csaba nádor 1010 és 1025 között teljesen kiépíttette.”
„Pünkösdi királyság megünneplése” .. „Kilencnapos futtatás után igen nehéz küzdelemben a 18 éves Endre lett az első, a Domonkos tenyészetéből kifejlődött Vihar-Isten nevű uruki-ummai lován”
„István azt javasolta, hogy Endre, Béla és Levente tegye át a székhelyét a kievi Szent-Illés székesegyház uruki-manihista keresztény kolostorába és hajtsák végre a pusztaszeri versengés résztvevőivel Budavár Beavatott Központjának elszállítását Abavárról Füzesgyarmatra”
„Imrének egyetlen szenvedélye a vadászatokban való részvétel volt. Ezért a bosszút esküdött besenyők az őrizetükre bízott Biha-Igfon erdőségben, a rájuk testált határszélen az 1031. évben vadcsapdát, vermet ástak, amelybe egy sebzett hatalmas vadkant eresztettek, majd a vermet ágakkal, avarral fedték, ami nem látszik az erdő aljnövényzetén, avarán.”
„A kopjadöfésekkel dühített hatalmas vadkan Imre királyfit halálra marja. Koppány Istvánra mondott átka teljesült”
„Imre fia: Pósa. Jéne csak tíz esztendő múltán, gyásza elteltével ment férjhez Radnót vitézhez, amikor Csák főtáltostól a róla elnevezett Jéne falut kapta ajándékba.”
„Csoltó rovósámán annak idején három öl magas kopjafát faragott egy roppant tölgy törzséből, amelynek mind a négy oldalába neveket, majd a medvetoros időszámítás szerinti számokat rótt. A roppant kopjafa első oldalába Csoltó ezt rótta: „Koppány 5006-5038. (Kr. u. 966-998) A másik oldalára Koppány szülei nevét, házasságkötésük évét rótta: Szalánka-Botond 4986 (Kr. u. 986) A kopjafa harmadik oldalára: „Berzence-Babócsa, bosszú 5071 (Kr. u. 1031) A kopjafa negyedik oldalára Csoltó rovósámán Koppány végső szavait, átkát rótta: „Gyesznó ölé magod!” Az átkot az ifjú besenyők beteljesítették.”
„Ezen helységet Hegyközről Imre helyének nevezték az Igfon erdőben, szenthellyé nyilvánították és minden évben, szeptember 2-án uruki kereszténybúcsút tartottak. Ez ellen sem István király, sem Anasztáz-Asrik érseksége nem tiltakozott. Így az 1031. évi szeptember 2-a óta közös zarándokhellyé változott.” ???