Szalaváré Tura
A „ Tura ” sámánnév, amit Turának a nagyapja adott. A névadó szerint ez aug. 1, ami Péter névnapja (Feran: „Petár”), így Tura Péternek is nevezték Magyarországon.
Szalmiék csoportjában egymást beceneveken nevezték, ez volt a szokás a partizánok között is, ezért felvetődik a kérdés, hogy a „ Szalaváré ” becenév-e vagy sem. A Vérrel pecsételve végén azt olvashatjuk, hogy Tura partizánneve „Szolevasov” volt.
A „szalavori” jelentése finnül „titok-hegy” („sala” - „titok/ál/rejtett”, „vouri” - „hegy”). Vezsakori pedig egy kiemelkedés az Ob mellett. A Vezsakori jelentése „szent város” („vezsa kar” komi, vagyis zürjén nyelven „szent város”, manysi nyelven: „jalup usz”).
Vándor Anna megpróbálta felderíteni Vezsakori környékén Tura rokonságát. Kutatásait a „Zsirai Miklós és a manysi sámánok” (Finnugor Világ, 2003/1) cikkben tette közé. Léteznek Szalavar(ov)/Szalovar(ov) nevű manysi családok, de ezekre nem tudta ráilleszteni azt a rokoni hálót, amit a Vérrel pecsételvében olvashatunk. A lakóhely alapján a hanti-manszijszki körzeti levéltárban talált egy Kosztyin nevű családot. Véleménye szerint Szalaváré Tura valójában Ilja Ivanovics Kosztyin.
Vándor Anna 2011 nyarán Permben kutatott, ahol a levéltárban Szolovarov nevű család nyomaira bukkant. (A Tura vidéki Szalaváré rokonság viszont meg van említve az Arvisurában.)
Az Arvisura szerint Tura a Szalaváré nagycsalád tagja volt.